Dažāda vecuma cilvēki, kuriem ir traucēta vai ierobežota spēja kustēties vai kustināt kādu ķermeņa daļu, vai tas sagādā sāpes, ir primārā mērķa auditoririja fizioterapijas nodarbībām.

Lai būtu skaidrāks kā tieši Tev spēj palīdzēt Fizioterapija, mēs sagatavojām šo apskatu – 10 situācijas no kurām izkļūt Tev palīdzēs Fizioterapeits!

Fizioterapeits sastāda Tev individuālu fizioterapijas programmu, lai Tu spētu atgriezties tajās kustību sajūtās, kuras Tev bija iepriekš, kā arī lai iedrošinātu Tevi jaunām aktivitātēm, kas zina, varbūt pat mainīt tavu dzīves veidu lai pievērstos aktīvākai atpūtai un novērsu iespējamas tālākas sekas taviem kustību ierobežojumiem un sāpēm.

Ārstiem novērojot pirmās problēmu pazīmes, cilvēki bieži tiek novirzīti lai konsultētos ar fizioterapeitu. Jo bieži tieši kustību balsta aparāta problēmas ir aizsākums daudz nopietnākām saslimšanām.

Lai palīdzētu, tev neiedzīvoties daudz nopietnākās saslimšanās, šeit būs 10 iemesli kādēļ būtu jāapmeklē fizioterapeits:

  1. Samazināt vai pilnībā likvidēt sāpes. Gan vingrošana, gan citas fizioterapijas tehnikas, piemēram teipošana, masāža, dažādu elektro-impulsu pielietošana u.c, spēj palīdzēt mazināt sāpes, kā arī atjaunot muskuļu un locītavu funkcionalitāti. Pareizi pielietojot šīs tehnikas ir iespējams panākt efektu, kad sāpes vairs neatjaunojas.
  2. Atgūties pēc sporta traumām vai nepieļaut to atkārtotu iegūšanu. Fizioterapeits saprot kā dažādi sporta veidi var palielināt risku iegūt specifiska tipa savainojumus (piemēram tenisa elkoņa traumu tenisa un skvoša spēlētājiem, vai kāju potīšu traumas basketbolistiem). Mēs spējam izveidot piemērotu atveseļošanās vai preventīvu ķermeņa daļu stiprinošu vingrojumu programmu lai panāktu iespējami drošu tavu atgriešanos tavā iecienītajā sporta laukumā.
  3. Uzlabot mobilitāti. Neatkarīgi no Jūsu vecuma, ja tev ir grūtības nostāvēt, iet vai kustēties, fizioterapija var palīdzēt. Stiepšanās un muskuļu stiprināšanas vingrojumi palīdz atjaunot un uzlabot jūsu spēju kustēties. Fizioterapeits, atbilstoši jūsu vajadzībām, var ieteikt pareizos un nepieciešamos palīglīdzekļus, lai pēc iespējas ātrāk sasniegtu vēlamos rezultātus. Pielāgojot individuālo rehabilitācijas plānu ir iespējams akcentēt jebkuru aktivitāti un pielāgot to jūsu dzīves ritmam un iespējām lai sasniegtu maksimālu efektu neupurējot drošību.
  4. Uzlabot Savu balansu un novērstu krišanas risku. Uzsākot fizioterapijas kursu Jūs tiksiet testēts dažādu kustību balsta aparātu funkciju novērtēšanai – viena no šīm funkcijām ir stabilitāte un krišanas risks. Ja jums tiks konstatēts augsts krišanas risks, jums tiks speciāli piemērota vingrinājumu programma lai uzlabotu balansa spējas un balsta aparātu. Fizioterapeits uzmanīgi dos jums vingrinājumus, kas izaicinās jūsu balansēšanas spējas imitējot pietuvinātas reālās dzīves situācijas. Terapeits palīdzēs tev ar vingrojumiem, kas vērsti uz koordinācijas uzlabošanu un nepieciešamības gadījumā ieteiks labākos palīglīdzekļus lai uzlabotu jūsu dzīves kvalitāti un drošību. Kad balansa problēmas izraisītājs ir jūsu vestibulārā sistēma, Fizioterapeits var pielietot specifiskus manevrus, kas ātri atjauno pareizu vestibulārās sistēmas funkcionēšanu un samazina vai pat izslēdz dezorientācijas vai reiboņa simptomus.
  5. Izvairīties no operācijas. Tev ir iespēja izvairīties no virknes dažādu operāciju, ja fizioterapija spēj tev palīdzēt stiprinot muskulatūru un atbrīvojot no sāpēm tādejādi dziedējot savainojumu. Un pat ja operācija ir neizbēgama, arī tad Tev spēj palīdzēt fizioterapija, tevi iespējami labāk sagatavojot tai. Lai jūs dotos uz operāciju maksimāli spēka pilni un labāk sagatavoti tai. Daudzos gadījumos tu spēsi atgūties no tās ievērojami ātrāk. Nemaz nerunājot par finansiālo ieguvumu, ja spējam jums palīdzēt izvairīties no operatīvas iejaukšanās.
  6. Pārvaldīt sievietes veselību un citus apstākļus. Sievietēm mēdz būt īpašas veselības rūpes, kā piemēram grūtniecības vai pēc dzemdību periodos. Fizioterapeits var sniekt īpaši specializētu palīdzību šādiem specifiskiem posmiem sievietes veselības atbalstam. Papildus Fizioterapeits spēj sniegt specializētu rehabilitācijas palīdzību krūts vēža un limfodēmas gadījumos.
  7. Atgūties pēc Insulta. Pēc insulta, cilvēks lielākā vai mazākā mērā zaudē savas funkcionālās spējas. Fizioterapija palīdz stiprināt novājinātās ķermeņa daļas un uzlabo balansa spējas un kustību apjomu. Fizioterapeits var ievērojami uzlabot Insulta pacienta spējas pārvietoties gultā un ap to lai tas spētu pastāvīgi parūpēties par sevi, un samazinātu aprūpei nepieciešamo apjomu – tualetes apmeklējumiem, mazgāšanās, apģērbšanās un citām vajadzībām.
  8. Pārvaldīt diabēta un vaskulāros apstākļus. Kā daļa no vispārējā diabēta pārvaldības plāna, vingrojumi var efektīvi palīdzēt kontrolēt cukurus asinīs. Tam papildus, Cilvēkiem ar diabētu var būt problēmas ar pēdu un kāju jūtīgumu. Fizioterapeits var palīdzēt un izglītot cilvēkus pareizā pēdu aprūpē lai novērstu šāda rakstura problēmas un lai maksimāli nepieļautu to rašanos vai atkārtošanos.
  9. Pārvaldīt ar vecumu saistītas problēmas. Cilvēkam novecojot, var attīstīties artrīts vai osteoporoze, vai pat var būt nepieciešamība pēc locītavu atjaunošanas. Fizioterapeiti ir eksperti, kas palīdz cilvēkiem atveseļoties pēc locītavu atjaunošanas manipulācijām, kā arī lai iespēju robežās pārvaldītu artrīta vai osteoporozes izraisītus apstākļus.
  10.  Pārvaldīt sirds un plaušu slimību izraisītas sekas. Kamēr pacienti atveseļojas izejot kardio rehabilitāciju pēc dažādu pakāpju sirds lēkmēm, jūs papildus varat saņemt fizioterapeita palīdzību, ja papildus tam arī ir traucēts jūsu ikdienas kustību apjoms. Plaušu izraisītu slimību gadījumos, fizioterapija spēj uzlabot vispārējo plaušu stāvokli, tās ilgstoši stiprinot izmantojot dažādus elpošanas vingrinājumus. Kā arī palīdzēt atbrīvoties no šķidrumiem plaušās.

Ja Jums rodas jautājumi kā Fizioterapija var palīdzēt Tev vai kādam sev tuvam cilvēkam, nekavējieties uzzināt atbildes uz šiem jautājumiem vēršoties pie sava tuvākā ārsta vai fizioterapeita.

JA VĒLIES PIELIKT PUNKTU DISKOMFORTAM UN Sāpēm KUSTOTIES, Piesakies konsultācijai pie fizioterapeita

Uzzini kā Fizioterapeits var Tev palīdzēt kustēties brīvi bez sāpēm un diskomforta!

Zvanot 23004318 vai Rezervē laiku uzreiz mūsu kalendārā

0